برترین تصاویر جذاب،جالبترین،شگفت انگیز،

برترین تصاویر جذاب،جالبترین،شگفت انگیزترین ،خلاقانه ترین ،عجایبترین،مهیجترین،در اینجا دنبالش بگرد.

مکان های دیدنی دبی

سواحل دبی
ساحل دبی
کمتر کسی در سفر به دبی، قدم زدن در کنار سواحل زیبای دبی و یا شنا کردن در این آبهای نیلگون را فراموش می کند. پارک های ساحلی دبی همواره در طول سال مملو از گردشگران از سراسر دنیا می باشد..
برای علاقه مندان به ورزش شنا و دوست داران سواحل، انتخاب های زيادی در دبی وجود دارد. در ساده ترين شکل می توانند از سواحل عمومی استفاده نمايند. اين سواحل از امکانات کمی برخوردارند ولی نياز به پرداخت وروديه ندارند. در مقابل، پارک های ساحلی از امکانات خوبی مانند اطاق تعويض لباس، استخرهای متعدد و زمين های ورزشی برخوردارند ولی وروديه دريافت می کنند. و برای کسانی که می خواهند از امکانات عالی برخوردار شوند، استفاده از سواحل خصوصی متعلق به هتل ها توصيه می شود. سواحل عمومی دبی از کنار تالاب الممزر در شمال شرقی دبی آغاز می شود. اين تالاب شامل منطقه مخصوص برای شنا، جت اسکی و کلبه های چوبی می باشد.
 
با حرکت به طرف جنوب به ساحل کرنيش جميرا می رسيم.اين ساحل مورد علاقه بسياری از گردشگران برای آفتاب گرفتن، شنا کردن و تماشای مردم می باشد. امکانات آن عبارت است از نيمکت ها و ميزهای دارای سايه بان، محل های ويژه بازی بچه ها، دوش آب و مناطق حفاظت شده برای شنا. سنگ چين کناری اين ساحل يک مکان خوب برای علاقه مندان به ماهيگيری می باشد. در قسمت های جنوبی تر به سواحل کوچکتر نزديک به باشگاه دريانوردی دبی، دانشگاه وولن گونگ و ساحل هتل ساحلی جميرا می رسيم. بعد از اين قسمت ها، ساحل عمومی مابين هتل متروپوليتن و هتل ساحلی شرايتون از ديگر ساحل های مورد نظر گردشگران، سکنه دبی و مهمانان هتلها برای قدم زدن و ديدن مردم می باشد.
مقررات خاصی نيز برای بازديد و استفاده از سواحل عمومی اتخاذ شده است. بردن سگ و حيوانات اهلی به ساحل ممنوع می باشد. بردن ماشين و رانندگی کردن، برافروختن آتش و طبخ غذا، چادر زدن و تشکيل بزم و پارتی های بزرگ نيز در سواحل عمومی مجاز نمی باشد. نکته بسيار مهم ديگری نيز در باره شنا کردن در اين سواحل بايد در نظر گرفته شود. اگرچه آبهای ساحلی دبی بسيار آرام و کم تلاطم بنظر می رسند اما موج های آن می تواند شناگران را به آسانی از ساحل دور نمايد. لذا در هنگام شنا کردن بسيار مراقب باشيد و تنها در صورت حضور نجات غريق در ساحل، به شنا کردن مبادرت نماييد.
 
ورزش در دبی
دبی دارای مراکز متعدد و بی نظيری برای ورزش و فعاليت می باشد. مهم نيست در چه فصلی از سال به دبی سفر می کنيد چرا که امکانات ورزشی گسترده ای چه در فضای باز و چه در سالن های ورزشی مجهز در اختيار شماست. ورزش هايی مانند گلف، تنيس، رانندگی در کوير، اسب سواری، ورزش های هوايی مانند کايت سواری و ورزش های آبی مانند شنا، غواصی، جت اسکی، موج سواری و قايق سواری از جمله محبوب ترين ورزش ها در دبی می باشند. همه ساله مسابقات بين المللی گلف، اسب سواری و تنيس در دبی برگذار می شود. اين مسابقات در رده معتبرترين مسابقات جهانی قرار دارند.
غواصی در عمق کم، بسيار رايج است و ورزشهای دريانوردی، کايت سواری، موج سواری و اسکی روی آب نيز از علاقه مندان زيادی برخوردار هستند. باشگاه های فراوانی در سطح شهر دبی به فعاليت مشغولند
از جمله معروفترين باشگاه های ورزشی دبی می توان به باشگاه ساحلی جميرا (Jumeira Beach Club) که در خيابان جميرا قرار گرفته، اشاره نمود. در دبی اکثر هتل های سه ستاره و بالاتر نيز از امکانات ورزشی نظير استخر، سالن بدنسازی و زمين تنيس برخوردارند. هتل های پنج ستاره و بويژه آن دسته از اين هتل ها که در کنار دريا قرار دارند امکانات بسيار وسيعتری را برای ورزش و فعاليت کردن در اختيار مسافران قرار می دهند.
شهر ورزشی در دبی
خور دبی
خور دبی يک ورودی آب از دريا به داخل خشکی می باشد که باعث گرديده تا دبی به دو بخش ديره و بردبی تقسيم شود. اين خور نقش مهمی در شکل گيری اقتصاد دبی داشته است. با توجه به اهميت آن و طبق دستور حاکم وقت دبی در سال 1954، افزايش عمق و عرض خور آغاز گرديد تا بدين وسيله امکان تردد و پهلو گيری لنج ها و کشتی های کوچک و متوسط فراهم شود. برای جابجايی و تردد بين اين دو بخش از يک تونل زير آبی و دو پل احداث شده بر روی اين خور استفاده می شود. طول اين خور در حدود 15 کيلومتر و عرض آن 500 متر می باشد.
قايقهايي که در زبان محلی به آنها "ابرا" گفته می شود مردم محلی و توريست ها از يک سمت خور به سمت ديگر منتقل می نمايند. ديدن نمای شهر و لنج هايی که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل اين قايق ها بسيار ديدنی است.
شرکت های توريستی در دبی تورهای خاصی نيز برای گردش در خور دبی ارائه می دهند. اين تورها شامل يک گردش چند ساعته برروی خور در داخل لنج هاي ستنی يا کشتی های مسافرتی کوچک می باشد (قسمتی از عرشه لنج ها با شيشه محصور شده و سيستم های برودتی اين قسمت مسافرين را از گزند هوای گرم تابستان محافظت می نمايد). در بعضی تورها، شما شام را نيز بر روی خور صرف خواهيد کرد. هزينه اين تورها بطور متوسط بين 35 تا 260 درهم برای هر نفر می باشد.
باغ وحش دبی
باغ وحش دبی
باغ وحش دبی قديمی ترين باغ وحش در شبه جزيره عربی (عربستان) می باشد. اين باغ وحش در منطقه زيبای جميرا واقع شده است. در اينجا از گونه های نادر شامپانزه و گربه وحشی عربی نگهداری می شود. تقريبا در حدود 200 گونه از پستانداران، پرندگان، خزندگان و ماهي ها در اين باغ وحش زندگی می کنند. گونه های عربی اين باغ وحش عبارتند از: غزال، سياه گوش، روباه، گرگ، کفتار، گربه وحشی، فلامينگو، قره قاز، حواصيل، مرغ نوروزی، عقاب، لاشخور، کرکس، مار، راسو و سوسمار. گونه های در خطر انقراض نيز مانند گوسفند مخصوص شمال آفريقا، ببر سيبری و بنگالی، گرگ عربی، کفتار، گربه وحشی، غزال آفريقايی، گوريل و شامپانزه نيز در اين باغ وحش نگهداری می شوند.
 
پارکهای دبی
چندين هکتار باغ، اسکله های ماهيگيری، مسير های ويژه دو و پياده روی، محل هايي برای طبخ بريانی (باربي کيو)، مناطق ويژه بازی بچه ها، رستوران ها و کيوسک ها فروش غذا و نوشيدنی از جمله امکانات پارکهای دبیمی باشند. يک آمفی تاتر بزرگ نيز وجود دارد که محل برگزاری کنسرت ها در زمان تعطيلات عمومی و موقعيت های خاص می باشد. در طول 2.3 کيلومتری پارک در امتداد خور، يک ماشين کابلی ، به بازديدکنندگان اين امکان را می دهد تا سوار بر آن (در ارتفاع 30 متری از سطح زمين) به تماشای پارک و خور دبی بپردازند. در نزديکی ورودی شماره يک پارک نيز يک شهرکودک و يک موزه برای کودکان قرار دارد. در ورودی شماره 2 نيز شما می توانيد يک موتورسيکلت چهارچرخ به مبلغ 20 درهم برای يک ساعت گردش در پارک اجاره کنيد. در اينجا دوچرخه سواری ممنوع می باشد ولی اسکيت سواری مجاز است.
بزرگترين پارک دبی در جاده الخوانيج (در 9 کيلومتری فرودگاه دبی) قرار دارد. اين پارک کمی خارج از شهر قرار دارد اما به دليل امکانات و وسعت زياد آن محبوب خانواده ها می باشد (شما می توانيد با اتومبيل وارد پارک شويد). از بخش های جالب اين پارک می توان به خانه های مينياتوری ساخته شده متعلق به ملل مختلف جهان اشاره نمود. يک ترن نيز گردشگران را بعد از ظهرها دور تا دور پارک می گرداند. شتر سواری، اسب سواری و بازی در محوطه ويژه بازی بچه ها از ديگر سرگرمی های اين پارک است. استخرهای شنا نيز ويژه آقايان و بانوان موجود است. دوچرخه و اسکيت سواری ممنوع می باشد.
از زیباترین پارک های دبی از محبوبیت خاصی نزد اهالی دبی برخوردار است. یکی از جاذبه های این پارک، بخشی است که در آن نمادهای معروف جهان مانند تاج محل و برج ایفل در مقیاس کوچکی ساخته شده اند...
اين پارک يکی از قديمی ترين پارک های دبی می باشد که در مقابل هتل متروپوليتن در خيابان الوصل قرار گرفته است. وجود درياچه و يک آبشار زيبا در کنار آن جلوه خاصی به اين پارک بخشيده اند. امکانات فراوانی نيز برای بازديدکنندگان در نظر گرفته شده است از جمله: بازيهای الکترونيکی و ماشين های بازی برای نوجوانان، سه زمين تنيس، مسير ويژه دو و پياده روی، زمين های واليبال، فوتبال و بسکتبال، ميدان موانع، بيش از 20 محل برای طبخ باربی کيو و محوطه وسيع چمن. شما می توانيد از دوچرخه و چهارچرخه هايي که در به شما اجاره داده می شود، جهت گردش در پارک استفاده نماييد. استفاده از اسکيت نيز در اينجا آزاد می باشد.
پارک آبی
يک ماجراجويی فراموش نشدنی در پيشرفته ترين پارک آبی دنيا در انتظار شماست. اين پارک مابين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جميرا قرار دارد. پارک آبی وايلد وادی به شکلی طراحی گرديده تا ساعتهای مديدی از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. با بيش از 23 نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در اين پارک، هيجان فوق العاده ای را برای تمامی سنين به همراه می آورد.
پارک آبی دبی
شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه نماييد. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير از آمريکای شمالی) می باشد که يک سقوط نفس گير 33 متری همراه با يک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نمايد. اين پارک بر اساس افسانه قديمی سندباد طراحی گرديده است. نوع طراحی و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گرديده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.
مکانهای تاریخی دبی
مسجد دبی
از این مسجد بعنوان یکی از برجسته ترین نمادهای اسلامی دبی یاد می شود. اين مسجد زیبا یکی از مقصدهای اصلی توریست ها در این شهر می باشد. نورپردازی زیبای این بنا، جلوه ای خاص در هنگام غروب و یا شب به آن می بخشد.
این منطقه یکی از قديمیترین مناطق دبی می باشد و از آنجا که نخستتین سکنه آن، مهاجران ایرانی از منطقه بستک لار در استان فارس بوده اند، به نام بستکیه نامیده می شود...
محله قديمی بستکيه مجاور موزه دبی در منطقه بردبی و در خيابان فهيدی قرار دارد. خانه هايی با معماری قديمی، کوچه های باريک و بادگيرهای مرتفع، نشان از نوع زندگی مردم در دبی قديم دارند. اين بادگيرها فقط جنبه تزئينی نداشته اند. از آنها برای خنک کردن منازل (قبل از بهره گيری از انرژی الکتريکی) استفاده می شده است. دولت دبی اکنون در حال مرمت اين محله می باشد تا از آن بعنوان يک دهکده توريستی استفاده نمايد.
مسجد دبی
خانه شیخ سعید
خانه شیخ سعید دبی
اين خانه محل سکونت حاکم پيشين دبی بوده است. تاريخ ساخت آن به سال 1896 بر می گردد. اين خانه نزديک دهانه خور و در کنار تونل شندغه واقع شده است. در ساخت اين خانه از معماری خانه های قديم ايران در ناحيه کوير و جنوب ايران الهام گرفته شده است. در ساخت اين خانه از مواد اوليه آن زمان مانند آهک و ساروج استفاده شده است. اين خانه از يک حياط بزرگ تشکيل شده که در دور آن، پنج بخش مستقل برای زندگی پنج خانواده در نظر گرفته شده است. همه وهمه تصويرگر خانه های قديمی دبی می باشند.
موزه دبی
در موزه مجموعه جالبی از اقلام تاريخی از جنس مس، مرمر سفيد و مصنوعات سفالی پيدا شده در قبرهايي متعلق به حدود 4000 سال پيش، در معرض ديد عموم قرارداده شده است...
موزه دبی يکی از ديدنی های مهم اين شهر می باشد. در اين موزه، مدل های زنده، نماهای زندگی روزمره مردم قديم دبی را به تصوير می کشند. يک بازار شلوغ، يک مدرسه اسلامی، زندگی بيابان نشينی در شب و زندگی ماهيگيران از جمله اين نماها می باشند. اين موزه در سال 1970 در داخل قلعه ای بنام الفهيدی دائر گرديده است. افزايش و استقرار ساير اتاقها و گالری های موزه در سال 1995 صورت گرفت. تصاوير رنگی و جذاب، همراه با مدل های زنده، صدا و جلوه های ويزه بصورت کاملا روشن زندگی مردم را قبل از کشف نفت در اين منطقه به نمايش در می آورد. گالری ها نيز تصاويری از خور دبی، خانه های عربی قديمی، مساجد، بازارها، باغ های خرما، زندگی ساحل نشينان و بيابان نشينی را به نمايش گذاشته اند. يکی از زيباترين اين تصاوير، تصوير مربوط به استخراج مرواريد از اعماق آب می باشد که در آن چند تاجر مرواريد، سنگ های وزنه، ترازو و غربال مخصوص اين کار ديده می شوند.
شهر بچه
شهر بچه ها
شهر بچه تنها محلی برای بازی نیست، بچه ها در این مکان با علوم و فنون مختلف نیز آشنا می شوند. در بخش دیگری، کودکان سفری تاریخی به دوران دایناسورها خواهند داشت... شهر بچه ها در پارک خور دبی واقع شده است. در اين شهر، بچه های بين سنين 2 تا 15 سال با دنيايی از علوم، سرگرمی و تفريح روبرو می شوند. کودکان علاوه بر بازی و سرگرمی، می توانند بصورت عملی با بسياری از زمينه های علمی، تکنولوژی، طبيعت و غيره آشنا شوند. امکانات فراوانی در اين پارک در نظر گرفته شده است که بخشی از آنها عبارتند از: شهر بازی، سالن آمفی تاتر، بخش طبيعت و جانورشناسی، بخش نجوم، بخش هوا و فضا، بخش فرهنگ بين الملل، بخش کامپيوتر و ارتباطات، گالری، رستوران و فروشگاه های اسباب بازی.
دبی براستی يکی از بهترين مکانها برای کودکان است. تعداد قابل توجه ای از شهرهای بازی، مراکز تفريحی، آموزشی و ورزشی دبی را به ميعادگاه کودکان تبديل کرده است. اکثر مراکز خرید در دبی بخش قابل توجه ای را به کودکان و نوجوانان اختصاص داده اند. برخی از مراکز تفريحی دبی در دنيا کم نظير می باشند. از جمله اين مراکز می توان به شهر بچه ها، وادی وحشت و سرزمين عجايب نام برد. پارک های زیبای دبی نیز جای بسیار مناسبی برای بازی کودکان می باشد. فضاهای گسترده پوشیده از چمن محل مناسبی برای تخلیه انرزی سرشار کودکان می باشد.
سرزمین عجایب
زمانی که از پل قرهود در نزديکی پارک کنار خور عبور می کنيد، متوجه سقف هايی رنگارنگ و درخشان خواهيد شد. اينجا سرزمين عجايب است. يکی از منحصر بفردترين پارک های سرگرمی در منطقه خاورميانه. اين پارک از سه بخش تشکيل گرديده است: خيابان اصلی، پارک سرگرمی ها و پارک آبی (SplashLand) که در هر بخش سرگرمی ها و تفريحات مختلفی ارائه می گردد. تعداد بسيار زيادی از دستگاه ها و ماشين ها و وسايل بازی (چه در داخل سالن و چه در فضای باز) تمامی سنين را به هيجان وا مي دارد. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متری در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواری آرام. و در کنار اينها می توانيد از ساير امکانات اين پارک مانند استخرها، فروشگاه های عرضه مواد غذايی و نوشيدنی و غيره استفاده نماييد.
سیاره سحر آمیز
یکی از محبوبترین محل ها برای کودکان در دبی، سیاره سحرآمیز در مرکز خرید سیتی سنتر می باشد. البته وجود بازیهای ویدئویی متعدد در اینجا، سایر سنین را نیز به خود جلب می کند...
اين شهر بازی در مرکز خريد معروف سيتی سنتر قرار دارد. اين مجموعه مورد علاقه بسياری از خانواده ها و کودکان آنها می باشد. چرخ و فلک ، تاب گردان، قطار برقی، اتومبيل سواری و بازيهای ويدئويی و الکترونيکی گوناگون از جمله امکانات اين شهر بازی می باشد. هزينه بليط هر بازی 2 درهم می باشد ولی کودکان با خريد يک بليط 50 درهمی می توانند تا هر اندازه که مايل باشند از امکانات اين شهر بازی استفاده نمايند.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:25  توسط بدلکار  | 

زنان پلیس ضدتروریسم در دبی و نمایش مهارت هایشان در طول یک مراسم فارغ التحصیلی در امارات

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:1  توسط بدلکار  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:0  توسط بدلکار  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت 22:59  توسط بدلکار  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت 22:44  توسط بدلکار  | 

دبی

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 7:28  توسط بدلکار  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم تیر ۱۳۸۸ساعت 17:20  توسط بدلکار  |