برترین تصاویر جذاب،جالبترین،شگفت انگیز،

برترین تصاویر جذاب،جالبترین،شگفت انگیزترین ،خلاقانه ترین ،عجایبترین،مهیجترین،در اینجا دنبالش بگرد.

كودك گرگ‌نما محبوب هم كلاسي‌هايش است!

يك كودك تايلندي كه به دليل وجود موهاي زايد فراوان بر روي صورت و بدنش به كودك «گرگ نما» يا «كودك ميموني» شهرت يافته است، در ميان هم كلاسي‌هايش بسيار محبوب است.

 «سوپاترا ساسوفان» 11 ساله يك دختر تايلندي است، به نوعي سندرم به نام «آمبراس» مبتلا است. اين سندروم باعث رويش موهاي زائد بر روي صورت، گوش‌ها، دست‌ها، پاها و پشتش شده است. به همين دليل، مردم كشورش به او لقب كودك «گرگ نما» يا كودك «ميموني» داده‌اند.

 اين دختر بچه 11 ساله كه شهرت و محبوبيت بسيار زيادي ميان هم كلاسي‌هاي خود دارد، در اين باره خاطر نشان كرد: من از اين كه نامي در كتاب ركوردهاي گينس دارم، بسيار خوشحالم!

پدر اين دختر كه خود يك جواهرساز است، خاطر نشان كرد: پس از تولد دخترم او با اين مشكل مواجه بود. او تا سن دو سالگي دو بار تحت عمل قرار گرفته بود تا بتواند درست تنفس كند. البته دخترم داراي مشكلات ديگري همچون كاهش رشد دندان‌هايش، تاري و كاهش ديد هم است.

وي افزود: متاسفانه با اين كه پزشكان با ليزر حجم وسيعي از موها را برداشته‌اند، اما با رشد سن موها هم ضخيم‌تر مي‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 1:8  توسط بدلکار  | 

درناهای سيبری هم با ايران قهر کرده اند؟ +تصاوير

نسل درناهای سیبری که از روسیه می‌آمدند و ایران را برای زمستان‌گذرانی خود برگزیده‌ بودند همان‌هایی که طبق سرشماری، هرسال تعدادشان در ایران کمتر از قبل می‌شد روز به روز کمتر شد تا اینکه کار به جایی رسید که فقط همین یکی باقی ماند؛ یک درنای سیبری نر؛ همانی که سال گذشته هم به ایران نیامد.

http://hamshahrimags.com/Images/News/Smal_Pic/13-10-1389/IMAGE634296540159827500.jpg


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۹ساعت 14:56  توسط بدلکار  | 

تصاویر بی‌نظیر از شکار حیوانات

شکار کردن و زنده ماندن یکی از رفتارهای غریزی در دنیای حیوانات است که شاید در نگاه اول جالب به نظر نرسد؛ اما کافی است عکاسان طبیعت آن‌ها را در قاب تصویر جاودانه کنند تا عظمت شکار خود را نشان دهد.

شکار در دنیای حیوانات
عقاب ماهی‌گیر

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم دی ۱۳۸۹ساعت 13:12  توسط بدلکار  | 

قسمت چهاردهم مختارنامه -برای آتش زدن کعبه «سیم بُکسل» به کمک بنی امیه آمد

مدیر روابط عمومی سریال مختارنامه

قسمت چهاردهم مختارنامه احتمالا بسیاری از مخاطبان این سریال تلویزیونی را غافلگیر می​کند. قسمتی که در آن بعد از دیدن یک جنگ تن به تن جذاب، دوربین به داخل حریم کعبه آمد تا شاهد حمله امویان با منجنیق به کعبه و آتش زدن خانه خدا باشد. واقعه ای دردناک و تکان دهنده که هنوز هم یاد آوری آن قلب و روح هر مسلمانی را آزار می​دهد.

حتما دوست دارید بدانید این صحنه​ها در چه شرایطی، چگونه و کجا مقابل دوربین رفت؟ صحنه​های مربوط به کعبه و بناهای اطراف آن در منطقه احمد آباد مستوفی و در بخش وسیعی از زمینی ساخته شد که برای ساخت دکورهای سریال تهیه شده بود. این صحنه​ها در شب فیلمبرداری شد. جای شما خالی! این بخش از کار در زمستان سال 1387 و در شب​هایی فیلم برداری شد که دمای هوا گاه به کمتر از 12 درجه زیر صفر می​رسید. آن روزها عوامل مختارنامه حدود 20 روزی که این صحنه ها فیلم برداری می​شد، هرچه لباس گرم در خانه داشتند بر تن می​کردند و به دلیل حجم لباسی که بچه​ها بر تن داشتند، گاه تشخیص آدم ها در سر صحنه غیر ممکن بود!

فیلم برداری صحنه حمله امویان به مکه نقطه اوج درخشانی از همکاری گروه​های مختلف سازنده سریال همچون: تدارکات، صحنه، جلوه​های ویژه، چهره پردازی، کارگردانی و... بود.

برای این بخش از کار حدود یک هفته گروه فیلم برداری به شکلی فشرده کار کردند تا نورپردازی صورت گیرد. بخشی از نورپردازی هم در این مرحله به وسیله « بالن نوری» انجام شد که پیش از این در فیلم «فرزند صبح» ساخته بهروز افخمی مورد استفاده قرار گرفته بود. این بالن با کمک یک جرثقیل با طول دکل پنجاه متر بر فراز دکور قرار می​گرفت تا شرایط نوری مناسب برای فیلمبرداری این بخش فراهم شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم دی ۱۳۸۹ساعت 20:4  توسط بدلکار  | 

خودكاري که موسيقي مي نوازد!

موسيقيدانان تازه کار مي توانند با استفاده از ابزاري نامتعارف، نت هاي پيچيده و گيج کننده موسيقي را به خوبي درک کنند. اين ابزار، خودكاري ديجيتال است که توانايي نواختن نتهاي موسيقي را دارد.

شرکت Gigaway خودکاري ابداع و توليد کرده است که با قرار گرفتن سر آن بر روي نت هاي قطعات کتاب موسيقي متعلق به پيانو و ويولن مي تواند قطعه مورد نظر را با استفاده از بلندگويي دروني پخش کند. تازه کاران دنياي موسيقي با کمک اين خودکار قادر خواهند بود قطعه نواخته شده را به عقب بازگردانده و يا آن را با سرعت پايين تر پخش کنند.

در عين حال "خودکار آموزشي پيانو و ويولن" مي تواند در کوک کردن ساز دانشجويان موسيقي نيز مورد استفاده قرار گيرد و در قالب يک مترونوم ديجيتال ظاهر شود.

Gigaway براي ساخت اين خودكار ديجيتال از موسيقيدانان حرفه اي کمک گرفته و تمامي قطعات موسيقي که در سيستم آموزشي مورد استفاده قرار مي گيرند را در کنار توضيحات موسيقيدانان درباره قطعه نواخته شده در استوديوي ويژه اي ضبط کرده است. تمامي اين اطلاعات بر روي کارت حافظه قلم ديجيتال قرار گرفته اند و کاربر قلم مي تواند با استفاده از حسگرهاي نوري که در نوک خودكارکار گذاشته شده اند، نتهاي مورد نظر خود را اسکن کرده و قطعه نواخته شده و يا توضيحا

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 21:17  توسط بدلکار  | 

طولاني‌ترين مسابقه فوتبال جهان

بازيکنان دو تيم "کاستولد ال استارس" و "ال استارس" هندوستان براي ثبت نامشان در کتاب گينس 35 ساعت فوتبال بازي کردند.

 در عجيب ترين مسابقه فوتبال جهان روز يکشنبه گذشته بازيکنان دو تيم "کاستولد ال استارس" و "ال استارس" هندوستان مسابقه اي را با زمان 35 ساعت برگزار کردند که در اين ديدار عجيب 2100 دقيقه اي، 626 گل از خط دروازه‌ها عبور کرد.

بازيکنان حاضر در ليگ کاستولد چرچ، ساعت 18:30 دقيقه بعد از ظهر جمعه گذشته بازي را شروع کرده و در ساعت 6:30 دقيقه صبح روز يکشنبه با به صدا در آمدن سوت داور خسته و از نفس افتاده به اين بازي پايان دادند.

اين بازي که با نيت کمک به خيريه برگزار شد، آنقدر براي تماشاگران جذاب بود که اکثر قريب به اتفاق آنها تا پايان بازي بيدار ماندند و عده ديگري هم از مردم به فراخور زمان بازي در ساعات مورد نظرشان وارد ورزشگاه مي شدند.

عوايد اين بازي که 30 هزار پوند بود، براي ساخت يک مدرسه در هند اختصاص يافت که در نوع خود جالب به نظر مي رسد و اگر بارش سيل آساي باران به خاطر آب و هواي شرجي اين روزهاي هند، شرايط را براي ادامه بازي خطرناک نمي کرد، حتي اين بازي مي توانست به مدت طولاني تري برگزار شود.

در اين بازي که به خاطر ثبت در رکورد گينس و همچنين طولاني بودن زمان آن دو تيم با 18 بازيکن به جاي 11 بازيکن به ميدان آمده بودند، حق 9 تعويض داشتند. در نهايت چندين بازيکن از اين دو تيم 18 نفري به دليل مصدوميت از زمين بازي خارج شدند و آنقدر به نفس زدن افتاده بودند که ناي تکان خوردن نداشتند.

هر بازيکن به مدت سه ساعت در زمين بود و به مدت 5 دقيقه فرصت تعويض و استراحت داشت. همچنين هيچ يک از اعضاي تيم‌ها حق ترک زمين بازي را در حين بازي نداشتند و دقيقا قوانين فوتبال پياده شد، ضمن اينکه سه تيم داوري هم اين ديدار را قضاوت کردند.

پيت شپرت بازيکن تيم "ال استارس" در گفتگو با خبرگزاري‌ها اعتراف کرد از سختي بازي شوکه شده بود. اين بازيکن 24 ساله گفت:« ما جلسات تمريني بسيار سختي را پشت سر گذاشتيم اما اين جلسات نمي توانند براي بازي سخت و طولاني مثل اين بازي شما را کاملا آماده کنند.90 دقيقه زمان طولاني است اما پيش از اينکه استراحتي داشته باشيد بايد دو برابر اين مدت بازي کنيد.»

هنديها در فوتبال هم به نوعي مرتاض شده اند، پيش از اين در مسابقه‌اي که در منطقه بيشاپس کليو و ورزشگاه گلوسسترشاير برگزار شد، تيم "کاستولد ال استار"، تيم "کامبرا اف سي" را با نتيجه 333 بر 293 به عنوان طولاني ترين مسابقه شکست داد تا اين رکورد در کتاب گينس ثبت شود.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:55  توسط بدلکار  | 

دختران ارتشی ایران زمین در زمان پهلوی

دختران ارتشی ایران زمین در زمان پهلوی+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم دی ۱۳۸۸ساعت 13:45  توسط بدلکار  | 

10مکان جذابی که قبل از مرگ باید ببینید!! +تصاویر

آیا شما لیستی از آرزوهایتان برای سفر به جاهای مختلف دارید؟ اگر  ندارید این فهرست بهتان کمک می‌کند. ما اینجا 10 مکان بسیار زیبا و دیدنی جهان را برای شما گردآوری کرده‌ایم. پس برای این سفر آماده شوید!

1. سریلانکا
سریلانکا را می‌توانیم یکی از زیباترین جزیره‌های روی کره زمین بنامیم. شواهد و دلایل محکمی ‌دال بر وجود تمدن بشری 2000 ساله در این جزیره کوچک وجود دارد. کسانی که به تحقیق و بررسی کشورهای باستانی علاقه‌مندند، یافتن آرامش در طبیعت و فراتر رفتن از هیجانات زندگی را همیشه دلیلی برای سفر کردن به سریلانکا می‌دانند….

سریلانکا
2

. کیوتو، ژاپن
در میان پوسترها، تقویمها یا بروشورهایی که آژانس‌های مسافرتی ژاپن چاپ می‌کنند، باغهای کیوتو واقعا «چهره پنهان» ژاپن را تشکیل می‌دهند.. به هرجهت، وقتی از این باغها دیدن می‌کنید، «مکان آرامش‌بخش» خود را در توکیو خواهید یافت، اما لذت بردن و استراحت کردن در این باغها در یک روز بعدازظهر زیباترین تجربه شما در این شهر خواهد بود…
ژاپن

3. لاس و گاس، آمریکا

به نظر می‌رسد لاس و گاس شبیه تصویری باشد که شما از بهشت در ذهن خود دارید، خصوصا هنگام شب!
لاس و گاس
4. ونیز، ایتالیا
اینجا ونیز است، زیبایی مبهم و شناور- در شهر افسانه‌های پریان و دامی ‌برای توریستها با آب و هوای بدش، اولین چیزی که جلب توجه می‌کند هنر و زیبایی طبیعی شهر است. هنرمندان بسیاری از این شهر الهام گرفته‌اند….
ونیز
5. پاریس، فرانسه
اگر تو انقدر خوش شانسی که در جوانی‌ات در پاریس زندگی می‌کنی، هرجای دیگری که برای تعطیلات و استراحت بروی نمی‌توانی پاریس را فراموش کنی…
ارنست همینگوی
پاریس
پاریس
6. هند
اگر یک مکان در زمین وجود داشته باشد که انسان بتواند وقتی آرزوهایش شکل گرفت جایگاهی برای آن پیدا کند، مطمئننا آنجا هند خواهد بود!
رومان رولاند

تاج محل
تاج محل، یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان
هند
Rockfort Ucchi Pillayar Temple
هند
رودخانه سرخ آگرا


7. ریو دوژانیرو، برزیل
بعد از کارناوالها وقت این رسیده که روشنایی‌ها را ببینیم. اولین مکانها برای تجربه کردن ایپاناما و کوپکابانا هستند. ریو شهری آنتیک و بی‌نظیر و دارای سواحل بسیار زیبا است، منطقه ای شهری با زمینهای ناهموار.
ریو دو ژانیرو
مجسمه مسیح نجات بخش، عجایب هفتگانه جدید جهان
کارناوال
کارناوال در ریو دوژانیرو


8.هاوایی

‌هاوایی بهشتی رویایی است و من نمی‌توانم در مورد زیبایی‌های آن حرف نزنم؛ اما من باید توضیح و شرحی بر آن اضافه کنم: ‌هاوایی بهشتی برای آرام گرفتن است…
جک لندن
سواحل هاوایی
سواحل ‌هاوایی
هاوایی


9. قاهره، مصر

مصر سرزمین تفاوتها، عجایب و شگفتیهاست و تشریح کردن آن واقعا دشوار است
قاهره
ابوالهول
ابوالهول بزرگ جیزه


10. تبت

یک تبتی سالخورده می‌گوید: هرجایی که تو احساس کنی در خانه ات هستی، تو در خانه هستی. اگر چیزهایی که تو را احاطه کرده جذاب و دوست داشتنی‌اند پس تو در خانه ات هستی…
Tenzin Gyatso، دالایی لامای قرن 14
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم دی ۱۳۸۸ساعت 13:43  توسط بدلکار  | 

الکساندر فلمینگ

كاشف پنيسيلين
کشاورزی فقير از اهالی اسکاتلند فلمينگ نام داشت. يک روز، در حالی که به دنبال امرار معاش خانواده‌اش بود، از باتلاقی در آن نزديکی صدای درخواست کمک را شنيد، وسايلش را بر روی زمين انداخت و به سمت باتلاق دويد...
پسری وحشت زده که تا کمر در باتلاق فرو رفته بود، فرياد می‌زد و تلاش می‌کرد تا خودش را آزاد کند.
فارمر فلمينگ او را از مرگی تدريجی و وحشتناک نجات داد...
روز بعد، کالسکه‌ای مجلل به منزل محقر فارمر فلمينگ رسيد.
مرد اشراف‌زاده خود را به عنوان پدر پسری معرفی کرد که فارمر فلمينگ نجاتش داده بود.


اشراف زاده گفت: «می‌خواهم جبران کنم شما زندگی پسرم را نجات دادی.»
کشاورز اسکاتلندی جواب داد: «من نمی‌توانم برای کاری که انجام داده‌ام 
پولی بگيرم.»
در همين لحظه پسر کشاورز وارد کلبه شد.
 اشراف‌زاده پرسيد: «پسر شماست؟»
 کشاورز با افتخار جواب داد: «بله»
- با هم معامله می‌کنيم. اجازه بدهيد او را همراه خودم ببرم تا تحصيل کند. اگر شبيه پدرش باشد، به مردی تبديل خواهد شد که تو به او افتخار خواهی کرد...


 پسر فارمر فلمينگ از دانشکدة پزشکی سنت ماری در لندن فارغ التحصيل شد و 
  همين طور ادامه داد تا در سراسر جهان به عنوان سِر الکساندر فلمينگ 
کاشف پنسيلين مشهور شد...
سال‌ها بعد، پسر همان اشراف‌زاده به ذات الريه مبتلا شد.

می دانید چه چيزی نجاتش داد؟............ کشف فلمینگ 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم دی ۱۳۸۸ساعت 11:37  توسط بدلکار  | 

دختري که بدنش خون گريه مي‌کند

یک دختر نوجوان هندي هر روز نزديک به 50 مرتبه خون گريه مي‌کند.

خون ریزیبه گزارش روزنامه الرياض، يک پزشک آمريکايي که متخصص بيماريهاي خوني است، براي معاينه اين دختر به هند مسافرت کرده بود. او در اين باره گفت: زماني که اين دختر 14 ساله را ملاقات کرده تعجب کرده، چون از چشم‌ها و بيني‌ او به جاي آب خون مي آيد و محل رويش موها، گردن، مج پاها و پاشنه پايش خونريزي مي‌کند.
اين پزشک تاکنون با چنين موردي روبرو نشده است. او اين دختر را معاينه کرده، اما هچ نشانه‌اي از زخم، جراحت يا کبودي بروي بدن او مشاهد نکرده است.
اين دختر از 3 سال پيش، از اين مشکل رنج مي‌برد. او در اين باره گفت: چشم‌ها، دست‌ها، سر و بقيه نقاط بدنش مانند گوش‌ها و بيني‌اش خونريزي مي‌کند و اين امر ترستاک است. البته او خودش باعث خونريزي نمي‌شود.
پزشک آمريکايي به همراه تيمش دختر هندي را معاينه کرده که نتيجه آن نشان مي دهد: او از مشکل خفيفي در انعقاد خون رنج مي برد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 14:42  توسط بدلکار  | 

پراقبال‌ترین نام دامنه اینترنتی کدام است؟

هنگامی که مساله نام‌های دامنه سطح بالای عمومی در میان باشد، برخی از کشورها خوش‌شانس‌تر از سایرین هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به‌عنوان مثال جزیره اقیانوس اطلس تووالو نام دامنه tv. دارد که برای رسانه‌های تصویری ایده‌آل است یا نام دامنه to. تونگا که سایت‌هایی مانند go.to و how.to از آن استفاده کرده‌اند.اما شاید خوش‌اقبال‌ترین نام متعلق به مونته نگرو باشد.

این کشور پس از جدایی از کشور صربستان در سال ۲۰۰۶ نام دامنه me. را به دست آورد که دامنه عالی برای نسل رسانه اجتماعی به شمار می‌رود.بیش از ۳۲۰ هزار نام از زمانی که این نام دامنه در سال ۲۰۰۸ آغاز به فعالیت کرد، به ثبت رسیده که آن را به نخستین نام دامنه سطح بالایی تبدیل کرده که در شروع فعالیت فروش سریعی داشته است.این نام دامنه کوتاه، شخصی و محبوب است و بیش از قبل برای دامنه‌های فراخوان‌دهنده مانند notify.me مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محبوبیت این نام دامنه تا اندازه‌ای مربوط به تطبیق‌پذیری آن در زبان‌های مختلف است، زیرا کلمه me معنی مشابهی در شماری از زبان‌ها دارد.حتی پیش از آغاز فعالیت نام دامنه مونته نگرو ثبت‌کننده آن با سیل تقاضا روبه‌رو بود و در مرحله اول ثبت این نام دامنه که تنها تقاضاهای دارندگان نام‌های تجاری پذیرفته می‌شد، شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و سامسونگ برای ثبت نام me. خود شتاب داشتند.مردم این کشور در مرحله دوم اجازه ثبت این نام دامنه را یافتند در حالی که در مرحله سوم که از ۱۷ ماه ژوئیه ۲۰۰۸ آغاز شد، ثبت این نام دامنه برای کاربران در سراسر جهان آزاد شد و در روز نخست ۵۰ هزار ثبت از آن انجام گرفت

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 14:18  توسط بدلکار  | 

جان دانش آموزان در گرو رقمی ناچیز -2

دانش آموزان روستای "یسرگچن" شهرستان گنبد کاووس در شرق گلستان مجبورند برای رفتن به مدرسه از عرض رودخانه خروشان گرگانرود (عمق 5 متر) با قایق عبور کنند در حالی است که ساخت پل در این مسیر هزینه چندانی ندارد.

قطعاتی از پل که از دوسال قبل رها شده است

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 13:52  توسط بدلکار  | 

دانشجویان چند دقیقه حواسشان سر کلاس جمع است؟

یک بررسی نشان می‌دهد دانشجویان به طور متوسط فقط 10 دقیقه حواس خود را متوجه درس در سر کلاس می‌کنند.

در نظر سنجی که روی نزدیک به 1000 دانشجو انجام شد مشخص شد بسیاری از دانشجویان درگیر مسائل دیگری غیر از توجه به درس هستند که از جمله آن می‌توان به کار کردن اشاره کرد.

نزدیک به یک سوم دانشجویان اعلام کردند که فقط 10 دقیقه در کلاس‌ها روی درس خود تمرکز دارند و بسیاری از آن‌ها دچار کمبود خواب و مشکلات تمرکزی هستند. نزدیک به 17 درصد نیز اعلام کردند آن‌ها مجبورند به کار نیمه وقت خود توجه بیش‌تری داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های تحصیل خود را تامین کنند.

21 درصد نیز اعلام کردند کار نیمه وقت آن‌ها باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها نتوانند تکالیف خود را به موقع انجام دهند.این بررسی‌ها توسط موسسه تکنولوژی در ماه گذشته به انجام رسیده است.

شاید نگران کننده ترین موضوع در این تحقیقات آن باشد که 10 درصد دانش جویان اعتقاد دارند مدرک گرفتن آن‌ها اتلاق پول و وقت است. بیش از یک چهارم دانشجویان در طی این نظر سنجی اعلام کردند امیدی ندارند مدرک دانشگاهی آن‌ها بتواند در پیدا کردن کار به آن‌ها کمک کند.

وس استریتینگ رئیس اتحادیه ملی دانش‌آموزان در این باره گفت : فشارهای اقتصادی امروزه باعث شده است بسیاری از دانش‌آموزان در تامین هزینه‌های تحصیلی خود با مشکل رو به رو باشند و برای تامین هزینه‌های تحصیلی خود رو به کارهای پاره وقت بیاورند. همین عامل سبب می‌شود توجه این دانشجویان توجه خود به درست خواندن را از دست بدهند و زمان بیش‌تری را به کارهایی غیر از درس خواندن اختصاص دهند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 12:5  توسط بدلکار  | 

شال سبز حسینی

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 9:33  توسط بدلکار  | 

مرده‌هاي تهراني‌ به زودي با تابوت آبي و سبز حمل مي‌شوند

مدير عامل بهشت زهرا(س) تهران گفت: در آينده نزديك اجساد آقايان با تابوت سبز كم‌رنگ و اجساد خانم‌ها با تابوت آبي حمل مي‌شود.

اسد فاضل  با اشاره به اينكه در آينده نزديك جنازه‌ها با تابوت تا سر مزار حمل مي‌شوند، گفت: در حال حاضر جنازه‌ها با برانكارد به محل دفن منتقل مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه از بيمارستان، خانه و غيره جنازه‌ها با برانكارد به بهشت زهرا(س)منتقل مي‌شوند، گفت: در صدد هستيم كه اجساد را با تابوت حمل كنيم.
به گفته مدير عامل بهشت زهرا شهرداري تهران، در مرحله اول اجساد از غسالخانه تا محل دفن با تابوت حمل مي‌شوند.

* براي رعايت مسائل شرعي از تابوت استفاده مي‌كنيم

مدير عامل بهشت زهرا(س) شهرداري تهران با اشاره به اينكه در تابوت‌ها بسته مي‌شود، گفت: در گذشته مي‌گفتند، هنگامي كه اجساد خانم‌ها روي برانكارد قرار مي‌گيرد،مشكلات شرعي پيش مي‌آمد؛ به همين دليل براي رعايت مسائل شرعي قرار است از اين به بعد از تابوت براي حمل اجساد زنان استفاده كنند.
وي با اشاره به اينكه تابوت‌ها قابل شست‌وشو هستند، گفت: جنس تابوت‌ها از فايبرگلاس است و قابل شست‌وشو است.
به گفته فاضل، رنگ تابوت آقايان سبز كم‌رنگ و رنگ تابوت خانم‌ها آبي است.
مدير عامل بهشت زهرا(س) شهرداري تهران با اشاره به اينكه در مرحله اول 30 تابوت براي اين كار درنظر گرفته‌ايم، گفت: در مراحل بعدي تعداد تابوت‌ها را افزايش خواهيم داد.
فاضل درباره فاز دوم حمل جنازه‌ها‌ با تابوت از خانه يا بيمارستان به بهشت زهرا(س)، گفت: در حال حاضر جنازه‌ها با برانكارد منتقل و برانكارد به راحتي در آمبولانس قرار مي‌گيرد؛ اما اگر قرار باشد مرده‌ها با تابوت حمل شوند، تابوت در آمبولانس قرار نمي‌گيرد.
وي افزود: بايد داخل آمبولانس‌ها را تغيير دهيم تا تابوت‌ها به راحتي در آنها قرار گيرد.
به گفته فاضل، اجراي اين كار زمان بر خواهد بود.

* مرده‌هاي شهرستاني با كلاس حمل مي‌شوند

فاضل با اشاره به اينكه حمل جنازه‌ها در تهران توسط بنز انجام مي‌شود، گفت: اما مرده‌هايي كه از تهران به شهرستان منتقل مي‌شوند، توسط يك مزداي قديمي كه اتاقي است كه فقط جنازه در آن قرار مي‌گيرد، منتقل مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه به اين مزداهاي قديمي آمبولانس مي‌گويند، گفت: اينها اصلاً آمبولانس نيستند به همين دليل طرح جديدي پياده كرده‌ايم تا اجسادي كه از بهشت زهرا(س) به شهرستان منتقل مي‌شود با خودروهاي مناسب‌تري حمل شوند.
مدير عامل بهشت زهراي تهران با بيان اين مطلب كه پيمانكاري براي اين كار در نظر گرفته‌ايم، گفت: به پيمانكار پيشنهاد داده‌ايم تا جنازه‌ها را با بنز ، فولكس يا تويوتا به شهرستان حمل كنند.
فاضل با اشاره به اينكه مرده‌ها با كلاس مي‌شوند، گفت: اين كار نوعي احترام گذاشتن به مرده است.

* هر قبر براي شهرداري تهران 2 ميليون و 200 هزار تومان هزينه دارد

مدير عامل بهشت زهرا(س) شهرداري تهران با تأكيد بر اينكه هزينه‌ مردن نسبت به سال گذشته افزايش پيدا نكرده است، افزود: تغيير در هزينه‌ها ايجاد نكرده‌ايم.
وي با اشاره به اينكه هر قبر براي شهرداري تهران 2 ميليون و 200 هزار تومان هزينه دارد، گفت: اما هيچ رقمي از بستگان متوفي دريافت نمي‌شود.
وي با اشاره به اينكه هزينه خدمات مرده‌ها 180 هزار تومان است، گفت: شهرداري فقط 60 هزار تومان دريافت مي‌كند و بقيه ‌پول يارانه‌اي است كه براي مردن در نظر گرفته‌ايم.
به گفته مدير عامل بهشت زهرا(س)شهرداري تهران، اگر كسي استطاعت مالي نداشته باشد همين رقم نيز از آنها دريافت نمي‌شود.
فاضل با اشاره به اينكه شست‌وشو،‌ تغسيل، كفن و دفن بر عهده شهرداري تهران است، گفت: بقيه كارهاي مرده را به بخش خصوصي واگذار كرده‌ايم.
مدير عامل بهشت زهرا(س) شهرداري تهران خاطرنشان كرد: شهرداري تهران به بخش خصوصي براي اين اقدامات پول پرداخت مي‌كند، ولي از مردم پولي دريافت نمي‌كند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 9:29  توسط بدلکار  | 

آیین زندگی به زبان رایانه

آیین زندگی به زبان رایانه

ساخت فرستنده رایانه ایی (1)

1- در زندگی و معاشرت با دیگران، نرم افزار باشیم نه سخت افزار.

2- در سایت زندگی، همیشه لینکِ (Mahabbat) داشته باشیم و هیچ گاه برای این سایت، فیلتر نگذاریم.

3- برای پسوند فایل زندگی اجتماعی و خانوادگی ، از  سه کاراکتر « ع» ، « ش » و « ق » استفاده کنیم.

4- هیچگاه قفل سی دی قلب مردم را نشکنیم . که «تا توانی دلی به دست آور/ دل شکستن هنر نمی‏باشد».

5- چنانچه در کاری شکست خوردیم آن را « shut down » نکنیم بلکه آن را « restart » کنیم.

6- برای مانیتور زندگی‏مان بک گراند (Background) سبز یا آبی را در نظر بگیریم، نه سیاه یا دودی .

7-  برای سیستم قلبمان از مانیتورهای تخت و صاف (Flat) استفاده کنیم.

8- روی کلیدهای عیب کیبورد خودمان انگشت بگذاریم، نه روی کلیدهای عیب کیبورد دیگران.

9- برای فایل‏های اسرار زندگی مان پسورد ( password) بگذاریم و آنرا مخفی ( hidden ) کنیم.

10- همواره پیش از سخن گفتن، سی پی یوی فکرمان را به کار بیندازیم.

11- صفحه مشکلات مردم ، کلید F1 باشیم و آنان را کمک و راهنمایی (help) کنیم.

12-  اگر شخصیت ما ژله‌ای نیست و بزرگ و والاست، این نوع شخصیت، نباید حتی به ما اجازه دهد که

با هر کسی چت (Chat) کنیم و هر کسی با ما چت کند.

13- برای باغ زندگی مردم windows باشیم نه dos !!!

14- یک معادله ریاضی- رایانه‏ای به ما می‏گوید: «تا به فکر ساپورت دیگران نباشیم، دیگران به فکر ساپورت ما نخواهند بود».

15- اگر از کسی بدی و کم لطفی دیدیم ، آنرا « save » نکنیم بلکه آنرا « delete » نماییم و حتی آنرا از ریسایکل بین « recyclebin » قلبمان کاملا" محو کنیم .

16- به دیگران اجازه ندهیم در «سی دی رام» زندگی‏مان هر نوع «سی دی» را که بخواهند، قرار دهند.

17- خانه و دفتر کارمان، به روی مردم نیازمند،«Open» باشد.

18- برای حل اختلافات زناشویی ، روی گزینه « گذشت و ایثار » دابل کلیک ( double click ) کنیم.

19- تا حرف کسی تمام نشده ، اسپیکر ( speaker ) خود را روشن نکنیم.

20- درآمدمان را در اول ماه پارتیشن بندی کینم تا در آخر ماه کم نیاوریم.

21- برای رفع گرفتاری‏های مردم اتوران ( autorun ) باشیم.

22- همان گونه که دیگران سایت «گوگل» را طراحی کرده‏اند، ما نیز سایت «گو- گل» را برای مردم طراحی کنیم تا در ارتباطات خود با یکدیگر، گل بگویند و گل بشنوند.

23- در سایت زندگی شخصی مان، یک رُوم (Room) به نام مشکل گشا (Moshkelgosha) بسازیم تا دیگران با ما چت (Chat) کنند.

24- هنگام مشاهده خوبی‏ها و نیکی‏های دیگران ، بلافاصله کلید پرینت اسکرین ( print screen ) را بزنیم و از آن عکس بگیریم.

25- در زمان ناتوانی، درماندگی و تاریکی زندگی دیگران ، کلید « Power » برای آنان باشیم.

26- نگذاریم هر کسی در رُوم (Room) زندگی مان چت نماید و در این صورت، او را ایگنور (Ignore) کنیم.

27- چشم‏های‏مان را به روی عیب های پنهان مردم، «Close» کنیم.

28- گاه و بی گاه، کامپیوتر زندگی ما هنگ (Hang) می کند که باید آن را با « فکر »، « مشورت » و «برنامه ریزی»، ری استارت (Restart) نماییم.

29- برای کپی گرفتن از دیسکت زندگی دیگران، نخست آن را ویروس یابی و سپس ویروس کشی کنیم.

30- مواظب باشیم که رایانه زندگی زناشویی‏مان، ویروس غرور و لجبازی به خود نگیرد. که در این صورت، ممکن است هیچ آنتی ویروسی نتواند آن را از بین ببرد.

31- اگر برای شخصیت و تصمیم‏گیری‏های خویش ارزش و احترام قائل هستیم، خودمان یکی از ‏Gameهای کامپیوتر زندگی دیگران نباشیم.

32- فایل‏های مهم زندگی خود را گاه به گاه، اسکن (Scan) کنیم تا اگر به ویروسی آلوده شده باشند ، سریعاً مشخص شود.

33- در حروف چینی کتاب زندگی، از شیوه «راست چین» و راست گویی استفاده کنیم، نه از شیوه «چپ‏چین» و دروغ‏گویی.

34- برای برنامه زندگی اجتماعی و به ویژه زندگی خانوادگی، همیشه ورژن‏های جدید و سازگار را معرفی کنیم.

35- پیش از پرینت گرفتن از سخنان‏مان، پیش نمایش چاپ (print preview) آن را مشاهده کنیم.

36- در تجارت و کارهای مالی و اقتصادی، سرمایه‏ها و دارایی‏های خود را در یک درایو (Drive) نریزیم؛ بلکه آنها را در درایوهای گوناگون پخش کنیم تا اگر به فرمت (Format) یک درایو مجبور شدیم، درایوهای دیگر را محفوظ داشته باشیم.

37- اگر روزی رایانه زندگی ما با همسرمان هنگ کرد ، سه کلید « ctrlکنترل اعصاب »، «Alt انصاف» و «deletدلیل عصبانیت» را بزنیم.

38- مکان‏نمای ارتباطات ما با آدم‏های ناباب و ناجنس به صورت «فلش» نباشد؛ بلکه به صورت«ولش» باشد.

39- هارد مغز خود را از برنامه های غیرمفید ، پر نکنیم ، تا فضا را برای نصب برنامه های مفید ، تنگ ننماییم.

40- برای این که از دیدن مانیتور زندگی، بیشتر لذت ببریم، کارت گرافیک بالا برای آن تهیه کنیم.

41- اگر مانیتور رایانه ما دارای رنگ های متنوع و متعدد باشد ، ولی مانیتور ارتباطات ما با مردم، حتماً باید یک رنگ باشد.

42- برای رایانه‏ زندگی دیگران نرم‏افزارهایی را معرفی کنیم که حداکثر هماهنگی را با سخت‏افزارهای موجودشان داشته باشند.

43- در خطاطی کامپیوتری، از برنامه «کِلْک» هم می توانیم استفاده کنیم، اما در خطاطی زندگی، از برنامه «کَلَک» نباید استفاده کنیم.

44- بکوشیم تا خوش اخلاقی را به جای این که در رم (Ram) و حافظه موقت داشته باشیم، در رام (Rom) و حافظه پایدار داشته باشیم تا در هنگام آغاز (Start) ارتباط با دیگران، آن را به کار گیریم.

45- اگر می خواهیم در زندگی خویش موفق و خوشبخت باشیم، باید خودمان زیرمنوهای Programs را دقیقاً تنظیم کنیم و نباید بگذاریم که دیگران این کار را برای ما انجام دهند؛ اگر چه می توانیم در این زمینه، با آنان مشورت نماییم.

46- قانون کپی رایت زندگی اجتماعی به ما اجازه نمی دهد که سی دی بدی ها و عیب های دیگران را رایت کنیم.

47- در طراحی کتاب زندگی، از برنامه «فتوشاد» و «فری خند» و «کرل مزاح» نیز استفاده کنیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۸ساعت 22:24  توسط بدلکار  | 

5 راز طول عمر ژاپني‌ ها

5  راز طول عمر ژاپني‌ ها

مرد مسن ژاپني

يک تحقيق جديد در بانک جهاني نشان داده ژاپني ‌ها طولاني‌ ترين ميانگين سن و سال را دارند. ميانگين سن مردان ژاپني 78 سال و زنان ژاپني 85 سال است. ژاپني‌ ها چگونه به اين حد از عمر رسيد‌ه‌اند؟

بايد بدانيد همه چيز برمي ‌گردد به غذا؛ رژيم غذايي ژاپني‌ ها برخلاف ديگر نقاط جهان به تجربه آن ها از طعم‌ ها برنمي ‌گردد.

در حقيقت بشقاب غذايي آن ها مملو است از مواد مفيد براي آدمي که طي سال‌ ها تحقيق و پژوهش بومي و علمي به دست آمده است.

معيار آن ها براي خوب و بد بودن غذا در جواب اين سوال خلاصه مي ‌شود: "چه چيزي براي من مفيد است؟"

در حالي که بسياري از ما معيار انتخاب غذاي خوب و بد را جواب اين سوال مي ‌دانيم: "چه غذايي دوست دارم بخورم؟" يا "الان هوس چه غذايي کرده ‌ام؟" ژاپني‌ ها اما در ادامه جواب دادن به سوال "چه غذايي براي من خوب است" به اين جواب ‌هاي غذايي رسيده‌ اند.

ماهي

1- زياد ماهي مي ‌خورند

در ميان منبع ‌هاي پروتئين، ماهي يکي از مهم ‌ترين ‌ها است. به باور ژاپني ‌ها، گوشت قرمز به مقدار چشم‌ گيري گران است و فايده چنداني براي بدن ندارد. اما ماهي هم ارزان ‌تر است و هم سالم ‌تر.

به خاطر داشته باشيد در ژاپن تنها ماهي سرخ‌ شده خورده نمي ‌شود و ماهي با روش‌ هاي زيادي پخته مي ‌شود مثل ماهي تنوري، کبابي، آب پز و...

به غير از همه ي اين ها زنان ژاپني باور دارند پوست ماهي براي زيبايي و شادابي پوست بسيار مفيد است.

سويا

2- به سويا خوردن عادت دارند

سويا در رژيم غذايي ژاپني ‌ها بسيار پيدا مي‌ شود. مخصوصا از زماني که بررسي‌ ها نشان داده اند که چربي موجود در گوشت و لبنيات، کلسترول را بالا مي ‌برد، ژاپني‌ ها به خوردن بيشتر پروتئين گياهي که اثر عکس دارد، تشويق شده ‌اند.

سس سويا، توفو و ناتو (دانه سوياي مخلوط شده با تخم‌ مرغ خام روي برنج) يکي از حاشيه‌ هاي اصلي ميز غذاي ژاپني ‌ها است.

 

3- آرد گندم و گندم ‌سياه به هاضمه ‌شان کمک مي ‌کند

ميزان مصرف نشاسته و آرد سفيد در ژاپن زياد نيست. 

 

ظرف غذاي ژاپني ها

رشته ي ژاپني‌ ها از نشاسته درست نمي ‌شود بلکه از آرد گندم درست مي ‌شود؛ البته هم آرد گندم سفيد و هم سياه که هر دوي آن ها نسبت به نشاسته، سالم‌ تر هستند.

شايد بگوييد بخش عمده‌اي از غذاي ژاپني‌ ها برنج است اما اگر دقت کنيد مي‌ بينيد شايد آن ها در وعده‌ هاي غذايي خود هميشه برنج داشته باشند اما ميزان برنجي که مي‌ خورند بسيار کم است.

 

4- در ظرف‌‌ هاي کوچک غذا مي‌ خورند

وعده غذايي ژاپني ‌ها تقريبا يک‌ چهارم غذاي اروپايي‌ ها است.

هر چند شما ظرف ‌هاي زيادي روي ميزهاي آن ها مي‌ بينيد اما غذاي کمي در آن ها است و يکي از يکي سالم ‌تر است.

چاي سبز

 

 

5- اهل چاي سبزند

در آخر هم اين که ژاپني ‌ها به چاي سبز ارادت خاصي دارند. اين چاي به دو صورت سرد و گرم آماده مي ‌شود و خيلي اثرات مثبت دارد.

ميزان کافئين چاي، نصف قهوه است، چاي سبز به هضم چربي کمک مي‌ کند، مخصوصا زماني که سرخ‌ کردني ميل کرده‌ ايد.

 

اين پنج راز به شما مي ‌گويد که چرا ژاپني‌ ها خيلي سلامت هستند و طول عمر بالاتري نسبت به ديگران دارند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۸ساعت 22:3  توسط بدلکار  | 

بز چندقلو زا،7 قلو زاييد

يک بز در شهر ورزنه استان اصفهان که پيش از اين پنج بار چند قلو زاييده بود، اين بار طي پديده‌اي نادر هفت قلو زاييد.

به گزارش مهر ، اين بز شش ساله که در زايمان هاي قبلي خود نيز چند قلو زاييده در اين زايمان نيز هفت قلو زاييد که هم اکنون شش قل آن در سلامت به سر مي‌برند.

چوپان اين بز افزود:‌ اين براي نخستين بار است که چنين اتفاقي افتاده و تا به حال سابقه نداشته هم اکنون نيز 6 قل از آن زنده مانده اند.

وي در خصوص وي‍ژگي هاي اين بز يادآور شد: سن اين بز دو رگه 6 سال است و تا به حال پنج زايمان انجام داده است که همه آنها چند قلو بوده است.

اين دامدار اصفهاني يادآور شد:‌ از زايمان اول تا پنجم اين بز به ترتيب دو، سه، چهار و پنج قلو زاييد که همه اين بزغاله‌ها زنده مانده و در زايمان امسال نيز هفت قلو زاييد که شش قل آن زنده مانده اند.بچه هاي بز همگي ماده اند و آنها نيز در تمام زايمان هايشان حداقل دو قلو مي زايند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۸ساعت 22:1  توسط بدلکار  | 

اطلاعيه‌سازمان ميراث فرهنگي در مورد کشف بقاياي ارتش کمبوجيه

سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري درخصوص برخي ادعاها درباره کشف بقاياي ارتش کمبوجيه در مصر و نحوه انعکاس و پي گيري اين خبر در برخي رسانه ها اطلاعيه اي منتشر کرد.

 متن کامل اين اطلاعيه به اين شرح است:

به دنبال انتشار خبري مبني بر ادعاهاي باستان شناسي مصري به نام دکتر زاهي هواس که سمت رياست شوراي عالي عتيقه جات مصر را نيز بر عهده دارد مبني بر «کشف بقاياي ارتش کمبوجيه در مصر» را بي اساس و دروغ دانسته است، حواشي و مسائلي از سوي برخي رسانه ها در اين راستا مطرح شده است.

اگرچه اين انتظار بديهي و توقع ضروري وجود دارد که رسانه هاي محترم فعال در اين حوزه، در مواقع مواجهه به يک موضوع ملي و ميهني، با درايت و هوش مندي بيش تري به تحليل و بررسي جوانب و ابعاد مختلف موضوع بپردازند، اما براي روشن شدن برخي سويه هاي مهم و قابل تأمل اين موضوع، نکاتي چند به اطلاع مردم شريف ايران مي رسد:

1-کاملاً قابل درک است که چند هفته !! بعد از طرح گسترده و جهاني اين موضوع از سوي دو باستان شناس ايتاليايي، يک باستان شناس مصري که مقامي رسمي نيز در اين حوزه دارد، به واسطه فشارهاي سياسي وارده، به جاي انتشار اطلاعيه يا بيانيه اي رسمي، به نگارش و انتشار ادعايي چنين بزرگ در صفحه هاي مياني وبلاگ شخصي خود بپردازد. بديهي است سازمان ميراث فرهنگي نيز مبتني بر ماهيت تاريخي اين موضوع و حساسيت هاي فراوان آن براي دولت مصر، درک مي نمايد که براي يک مقام عرب مصري و باستان شناسي شناخته شده، چندان خوش آيند نخواهد بود که چنين کشفي انجام شده باشد !!

2-قابل تأمل است که شوراي عالي عتيقه جات مصر زير نظر رييس جمهور مصر اداره مي شود که همين امر نيز مي تواند بار سياسي خاص اين ادعاها و تأثير تعيين کننده فشارهاي احتمالي وارده را دو چندان ساخته باشد. اما از آقاي هواس تقاضا داريم براي تنوير افکار عمومي در سطح بين المللي، درخواست سازمان ميراث فرهنگي براي اعزام يک گروه متخصص باستان شناسي را براي بررسي ابعاد مختلف اين موضوع، مورد پيگيري ويژه قرار دهد.

3-به هر حال واقعيت هاي تثبيت شده و انکار ناشدني تاريخي و باستاني در خصوص جايگاه فوق العاده ايران باستان در مواجهه با مصر باستان وجود دارد که وجود کتيبه داريوش در خصوص حفر کانال سوئز يا فتح مصر در مقطعي از تاريخ باستان، نمونه اي بي واسطه از اين واقعيات است؛ اما شتاب زدگي و دست پاچگي طرف مصري در اين ماجرا، مشخصاً ‌اثبات مجدد برخي از اين واقعيات و نيز جدي تر شدن موضوع اين کشفيات براي سازمان ميراث فرهنگي را در پي داشته است. عقل سليم نيز اقتضا دارد که اگر چنين موضوعي، درصدي از حقيقت را نيز در خود نداشت، واکنش هايي چنين شتاب زده و سياسي بروز نمي يافت !!

4-واقعيت ديگر آن است که اين واکنش عجيب، شباهت فراواني با واکنش هاي برخي کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس دارد که در کنار طرح بحث هايي لغو و بيهوده درباره خليج هميشه فارس، براي دستکاري در واقعيات تاريخي، تلاش دارند وجود هرگونه آثار ايراني در‌آن منطقه را انکار نمايند !!

5- در اين خصوص،تمامي مستندات مربوطه از سوي مراجعي چون دانشگاه لچه بررسي شده و حتي مکاتباتي نيز در اين زمينه صورت پذيرفته است. ضمن اين که تصاوير و فيلم هاي مربوطه نيز در برخي رسانه هاي معتبر تخصصي (هم چون ديسکاوري) براي بازديد عموم وجود دارد.

6-نکته پاياني، مسأله اي بسيار مهم است که ضرورت دارد در اين اطلاعيه، بر آن تأکيد شود: بديهي است انتظار به جا و معقولي است که رسانه ها و فعالان محترم اين حوزه، در مواقعي اين چنين که موضوعي ملي و حتي فراملي در خصوص ميراث ارزشمند ايران اسلامي مطرح است، با درايت و هوش مندي ويژه و بيشتري به طرح و تحليل ابعاد مختلف اين نوع مسائل بپردازند تا از اين رهگذر، موفقيت و دستاوردي مثبت براي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به ارمغان آورده شود؛ نه آن که اتفاقاً‌ با نفي اقدامات و تلاش هاي گسترده سازماني که به عنوان متولي اصلي اين حوزه در تلاش براي کسب افتخارات و موفقيت هايي براي نظام است، به تخطئه و تخريب موضوعي چنين مهم و اساسي پرداخته شود. بديهي است در چنين ماجرايي، ديگر مسأله تخريب سازمان با استفاده از حربه غير اخلاقي مچ گيري مطرح نيست، بلکه اين ميراث فرهنگي پربهاي ايران است که در ابعاد بين المللي تخريب مي شود.

7-سازمان ميراث فرهنگي با سپاس فراوان از رسانه هاي دلسوز و مشفقي که در طرح گسترده و جريان ساز موضوع کشف اين آثار در مصر، ياريگر و همراه سازمان بوده اند، ديگر بار بر عزم جدي تر خود براي بررسي دقيق و همه جانبه ابعاد مختلف اين ماجرا تأکيد مي کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی ۱۳۸۸ساعت 10:12  توسط بدلکار  | 

كشف يك قبيله ناشناخته در آمازون

بنياد ملي بوميان برزيل در يك پرواز اكتشافي بر فراز جنگل هاي انبوه يك منطقه حفاظت شده برزيل موفق به كشف يك قبيله بومي ناشناخته شد كه اعضاي تا كنون هيچ تماسي با دنياي متمدن نداشته اند. اعضاي تيم اكتشافي بنياد ملي بوميان برزيل هواپيما را فرود نياورده و از نزديك با اين قبيله تماس برقرار نكرده و به گرفتن عكس هاي هوايي از دهكده آنها بسنده كردند. اين قبيله در منطقه اي از آمازون در نزديكي مرز برزيل با پرو كشف شده است. منبع : آسوشيتدپرس. گزارش : بهرام افتخاري.
بوميان در حالي كه نيزه ها و بامبوهايي كه به وسيله آن تير زهرآلود را با فشار فوت دهان شليك مي كنند در دست گرفته و با حيرت به پرواز پرنده آهنين حامل اعضاي هيات مي نگرند.
منظره هوايي دهكده بوميان كه از 6 كلبه بزرگ تشكيل شده است.
بوميان با كنجكاوي از كلبه هاي خود بيرون آمده و هواپيمارا نگاه مي كنند ، اغلب آنها بدنشان را رنگ آميزي كرده اند.
دو نفر از مردان نيزه و كمان خود را در دست گرفته و حتي مرد كماندار چندين تير به سوي هواپيما پرتاب كرد.
بنياد ملي بوميان برزيل پس از كشف اين قبيله اعلام كرد، براي حفظ نسل و زيستگاه آنها از تماس با اين قبيله خودداري مي كند تا استقلال و شيوه زندگي آنها توسط افراد كنجكاو يا طماع به خطر نيفتد.
تصوير هوايي ديگري از دهكده اين بوميان ناشناخته. برآورد مي‌شود يك چهارم از قبايل ناشناخته سراسر جهان كه تعدادشان حدود 100 قبيله تخمين زده شده است در جنگل هاي انبوه آمازون در برزيل و پرو زندگي مي كنند.
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ساعت 19:44  توسط بدلکار  | 

سنگ كليه تاريخي

جراحان در بيمارستاني در مجارستان از ديدن يك سنگ كليه به اندازه يك نارگيل- به وزن بيش از 1100 گرم - تعجب كردند.

به گزارش ميل آنلاين ، پزشكان بيمارستان شهر «دبرسن» در 150 مايلي شرق بوداپست - پايتخت مجارستان - پس از اينكه متوجه شدند «ساندور ساركادي» سنگ كليه اي به قطر 17 سانتي متر دارد او را تحت عمل جراحي قرار دادند.

عمل جراحي براي برداشتن اين سنگ در بيمارستان «كنزگيولا» بدون مشكلي انجام شد.

سنگ هاي كليه اندازه هاي متفاوتي ، از اندازه ماسه تا يك توپ گلف دارند اما سنگي با اين اندازه و وزن تاكنون ديده نشده است.

بيشتر سنگ هاي كليه به خودي خود از بدن دفع مي شوند و پزشكان براي كمك به اين فرآيند به بيماستان توصيه مي كنند مايعات بيشتري بخورند يا رژيم غذايي مخصوص به آنان مي دهند و سنگ هاي بزرگ تر را نيز با جراحي خارج مي كنند. 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ساعت 21:9  توسط بدلکار  | 

بمب عمل نکرده جنگ جهاني دوم سر کلاس درس

دو دانش آموز ژاپني پس از يافتن يک بمب عمل نکرده متعلق به جنگ جهاني دوم آن را به سر کلاس آوردند و باعث وحشت مسئولين مدرسه شدند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، مدرسه ابتدايي شونان در اوکيناوا در جنوب ژاپن امروز پنجشنبه خبر داد که دو دانش آموز امروز شيئ را براي مطالعه در کلاس صلح به مدرسه مي آورند. اين شيئ يک بمب عمل نکرده مربوط به جنگ جهاني دوم بوده است.

دو دانش آموز دراين باره گفتند اين بمب را هفته گذشته در يک قبرستان متروکه پيدا کرده اند. آنان فکر مي کردند اين بمب مي تواند يک موضوع مورد مطالعه جالب در کلاس صلح باشد.

مسئولان مدرسه بلافاصله با پليس تماس گرفته و نيروهاي ويژه خنثي سازي بمب عازم مدرسه مي شوند.

اين بمب 90 ميليمتري 30 سانتيمتر طول دارد و ساخت آمريکاست. بمب هاي مربوط به جنگ جهاني دوم عموما در مناطق مختلف اوکيناوا پيدا مي شود.

به گفته يک روزنامه محلي، سال گذشته 445 بمب در اين استان جنوبي ژاپن کشف شده است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ساعت 20:59  توسط بدلکار  | 

33o704h.jpg


همه را دوست بدار....بی توقع...بی چشمداشت


.....گاهی معنای محبت رو موجودات دیگه بهتر از ما می فهمند

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:55  توسط بدلکار  | 


خداي زيبا آفرين.......


+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:51  توسط بدلکار  | 

تصاوير دختري 8 ساله در حال جمع آوري روغن سوخته مغازه ها براي زنده ماندن


گودیا دخترک ۸ ساله اهل جامو وکشمیر هند

در حال جمع کردن روغن سوخته از یک تعویض روغنی براي ادامه حياتش


دختري كه براي همه ما ها حجت و دليليه براي تلاش براي زندگي..براي زنده بودن و شاد بودن

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:50  توسط بدلکار  | 

سرنوشت اسف بار اولین ملکه زیبایی جهان !!!!


اولين ملكه زيبايي جهان !!!!آیا تا به حال می دانستید که اولین ملکهُ زیبایی جهان چه کسی بود؟
اسمش کلئو- دو- مرود و در سال ۱۹۶۶ در پارسی به خاک سپرده شد بی آنکه کسی در کنارش باشد.
زمانی شهرتش بیشتر از بریژدیت باردو بود.
وی نخستین ” نخستین ملکهُ زیبایی” بود که در سال ۱۸۹۶ توسط مجله ” ایلوستراسیون” فرانسه ترتیب داده شده بود. او خواننده اپرا و رقاصه و مشهورترین مانکن عصر خویش.
هر جا می رفت،بدنبالش صدها دسته گل می فرستادند…… او برای چند شب رقص در مسکوی تزاری ۵۰۰۰۰ فرانک طلا می گرفت !…. با این همه هنگامیکه در کوچهُ “تهران” واقع در یکی از محلات پاریس مرد،همهُ دارایی اش بیشتر از چند فرانک نبود، و شنیدنی است که بسیاری از فرانسویها وقتی شنیدند که نخستین ملکهُ زیبایی جهان مرده است با بی اعتنایی پرسیدند :
عجب ! پس او هنوز زنده بود؟
بله ! چنین است رسم سرای درشت..........!

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:49  توسط بدلکار  | 

تصوير دختر 19 ساله اي كه حيوان خانگي نامزدش شده است !

دختر19ساله: من حیوان خانگی نامزدم هستم


چاپ تصویر «تاشا مالتبی» در روزنامه‌ها در ابتدا یادآور خاطره تلخ «لیندی اینگلند»، یکی از سربازان زن آمریکایی را در اشغال عراق توسط این کشور تداعی کرد. انتشار تصویر این زن 21 ساله آمریکایی در حال كشیدن یکی از زندانیان عراقی زندان ابوغریب با طناب بازتاب خبری گسترده داشت و جهان را لرزاند. اما تصویر تاشا، دختر 19 ساله بریتانیایی که با رضایت کامل زندگی حیوانی را بر زندگی انسانی ترجیح داده است با تصویر آن زندانی عراقی، تفاوت بسیار دارد. تاشا، دانشجوی رشته فناوری موسیقی معتقد است حیوان خانگی نامزدش، «دنی گریوز» است، هرگز بدون قلاده و نامزدش از منزل خارج نمی‌شود، همواره به سبک بربرها لباس می‌پوشد و هیچگاه آشپزی یا نظافت منزلشان را نیز انجام نمی‌دهد. براساس معاینات روان‌شناسان، تاشا از هیچگونه بیماری روانی رنج نمی‌برد و در کمال صحت روحی و روانی به این انتخاب رسیده است. اما این موضوع باعث نمی‌شود که هم‌وطنانش به تنفر وی از خوی انسانی احترام بگذارند و او را در جمع خود بپذیرند.

    دختر19ساله: من حیوان خانگی نامزدم هستم

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:40  توسط بدلکار  | 

مطالب وتصاویرجالب

این هم متن کارت سنتی دختر آقای شریفی نیا :


1375_0x0_100_-1_rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.jpeg

باسمه تعالی شأنه

با عمل به سنت پیامبر اعظم ( س ) مجلس جشن و سرور به مناسبت وصلت میمنت اثر عروس خانم ملیکاخاتون ” نقاش باشی و آکتوریس ” صبیه آقا محمد رضا خان شریفی نیا و سرکار علیه آزیتا خانوم حاجیان ” از مشاهیر تیارت و سینما توقراف ” و ماه داماد میرزا امیر رضا ” مدیر صنایع و طرب ” ولد خلف محمود رضا خان طلاچیان از کسبه مومن و محترم بازار تهران و سرکار علیه ایران خانوم سروربخش در منزل شخصی منعقد است.

مدعوین محترم از خواتین مکرمه و رجال معظم در یوم الجمعه به دارالضیافه نزول اجلاس فرمایند که در آن انواع اطعمه و اشربه حلال و حلویات به نحو احسن مهیا می باشد و مراسم به قواعد اسلامی برقرار و مجلس از آلات لهو و لعب از جمله جاز و قیتار و ساکسیفون و ترومپت و دیگر آلات غنا مبرا بوده و متبرک به صلوات ، لکن انواع کف و کل و بشکن و اصوات بلبلی بلا اشکال است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:38  توسط بدلکار  |